Ta strona używa cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej.

Usługi Transportowo-Budowlane

Firma UTB Bernard Baranowski została zarejestrowana w Urzędzie Gminy w Starym Czarnowie dnia 17-01-1992r. na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Właścicielem firmy jest Bernard Baranowski.


Jak przygotować wnętrze do sesji fotograficznej i filmowej przed sprzedażą?

Wszyscy dobrze wiemy, że na nasze zainteresowanie podczas kupna mieszkania czy domu wpływają w pierwszej kolejności zdjęcia wnętrz. Jest to pierwszy element, który przyciąga nasza uwagę podczas szukania nieruchomości. Często to właśnie zdjęcia wpływają na duże zainteresowanie całym ogłoszeniem. Ponieważ na rynku istnieją miliony takich ogłoszeń, pojawiają się coraz to nowsze sposoby na atrakcyjne przedstawienie mieszkania, obecnie na topie są krótkie filmiki, które “oprowadzają” klientów po całej nieruchomości.

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości

Najbardziej efektywne zdjęcia wykona doświadczony fotograf i filmowiec, który potrafi wydobyć z wnętrz nieruchomości jej atuty. Oczywiste jest, że ludzie są wzrokowcami i interesuje ich to, co jest w atrakcyjny sposób ukazane na fotografiach i filmikach. Obecnie bardzo popularne stały się filmiki ukazujące wnętrza nieruchomości na sprzedaż, dlatego bardzo ważne jest, by znaleźć odpowiedniego profesjonalistę, który wie, w jaki sposób stworzyć atrakcyjny film, tak by ilość potencjalnych klientów wzrosła o kilkadziesiąt procent. Jeśli zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług kamerzysty, który stworzy dla nas właśnie taki film to warto jest pamiętać o kilku rzeczach, które należy wcześniej zrobić.

Czystość to podstawa przy nagraniach z bliska

Przed nagraniem wnętrz nieruchomości konieczne jest jej uprzątnięcie. Nie chodzi tutaj tylko o wycieranie kurzy czy wytrzepanie dywanów. Najważniejsze jest światło, którego musi być w pomieszczeniu jak najwięcej. Jeśli więc twoje okna są zakurzone i nie wpada przez nie tyle światła dziennego, by mieszkanie wydawało się bardziej przestrzenne to w pierwszej kolejności dokładnie je umyj. Drugim krokiem jest dokładne umycie podłóg i wyczyszczenie sprzętów AGD, tak by ukazać ich naturalny blask. Pamiętaj, że klient na pewno zwróci uwagę na każdy szczegół.

Mniej w filmowaniu - znaczy więcej

Profesjonalny kamerzysta na pewno poinformuje cię, że mniej znaczy więcej. Aby pomieszczenia podczas filmowania ukazywały przestrzeń konieczne jest uprzątnięcie wszystkich zbędnych przedmiotów. Przed pojawieniem się w domu kamerzysty należy spakować do pudeł ramki, dokumenty, książki, figurki, kosmetyki, środki do czyszczenia, pudełka i słoiki z przyprawami i inne. Jak przygotować wnętrza?

  • Blaty kuchenne powinny być puste, by klient widział jak dużo jest na nich miejsca
  • W łazience sprzątamy wszystkie kosmetyki, pozostawiamy tylko ładnie zwinięte ręczniki
  • W sypialni łózko zaścielone, ubrania schowane do szaf
  • W salonie pozostawiamy meble i ewentualnie kilka kolorowych poduszek na sofie
  • Pokoje dziecinne, wszystkie zabawki schowane do pudeł i wyniesione

Bardzo ważna jest również odpowiednia kolorystyka pozostawionych dodatków. Najbezpieczniej będzie użyć kolorów neutralnych jak beże, biele i szarości. Pamiętaj, że nie każdy lubi pstrokate czy różowe kolory. Gdy zadbamy o odpowiedni wystrój każdego z wnętrz to kamerzysta podczas filmowania będzie miał możliwość pokazania tego, co najważniejsze - przestrzeni i stylu.

Zielone ściany? Odmalować!

Przygotowując nieruchomość do filmowania, kamerzysta może dać nam kilka dobrych rad. Jedną z tych najczęstszych jest konieczność pomalowania ścian na neutralne, jasne kolory. Dzięki temu wnętrza podczas filmowania będą wydawały się większe i jaśniejsze. Dodatkowo musimy pamiętać, że nie każdy lubi niebieskie, czerwone i zielone ściany i nie będą wyglądały dla niego zbyt atrakcyjnie.

Drzwi bez klamki - naprawić!

Bardzo często zdarza się, że zanim pojawi się w naszym domu kamerzysta musimy przeprowadzić drobne naprawy. Jeśli klamki w drzwiach nie działają tak jak powinny, a drzwi się nie domykają konieczna jest ich naprawa! Urwane drzwiczki w szafce kuchennej? Naprawiamy! Brak żarówek? Wkręcamy! Brak listwy przypodłogowej lub przysufitowej? Montujemy! Kamerzysta podczas filmowania wnętrz na pewno uchwyci wszystkie te usterki, a klientom one na pewno nie umknął.

Detale, detale, detale...

Gdy kamerzysta ma pojawić się w naszym mieszkaniu lada moment, możesz zrobić coś by uatrakcyjnić wnętrza. Detale na filmie na pewno zostaną zauważone przez klientów i zapadną im w pamięć. Świetnie sprawdzą się zasłony o żywym kolorze, owoce w koszu w jadalni, nowe ręczniki w łazience i nowe lustro w przedpokoju. Wszystko to sprawi, że kamerzysta będzie miał możliwość sfilmowania eleganckich wnętrz nieruchomości, a całość będzie wyglądała jeszcze atrakcyjniej niż zwykle.

Taras, balkon, otoczenie

Nie mniej ważne jest zawarcie na filmie otoczenia nieruchomości. Kamerzysta, który będzie filmował nasze wnętrza na pewno znajdzie sposób na pokazanie tego, co dzieje się za oknem.  Jeśli mieszkanie lub dom posiada balkon czy taras to jest to ogromny jego atut. Konieczne jest jego pokazanie! Musisz dopilnować, by okna były czyste i zrezygnować z firanek, które nie tylko zasłaniają naturalne świtało, ale również zielony park na zewnątrz. Postaw, więc na zasłony! Niezależnie od tego czy jest to balkon czy taras, musisz pamiętać również o dokładnym jego posprzątaniu i nadaniu mu maksimum przestrzeni!

(C) UTB Baranowski Realizacje Współpracujemy O firmie Park maszynowy Galeria Kontakt
wykonanie strony www: GeneralInformatics.pl